SANOCZANKA ŚWIĘTE 6:1 BŁĘKITNI GRZĘSKA (B)
SAN HURKO - HURECZKO 0:2 MKS POGOŃ - SOKÓŁ LUBACZÓW

XV kolejka jarosławskiej klasy "O", Stadion w Radymnie

Aktualności

FRAJERSKO STRACONE PUNKTY...

• autor: Toldii, 2016-09-12 10:36

Podopieczni Jacka Mikłasza zaledwie zremisowali w niedzielnym pojedynku ligowym 2:2, mimo iż prowadzili już 2:0. Bramkę wyrównującą Biało-Niebiescy stracili w 92 minucie i musieli podzielić się punktami z Błękitnymi Pełkinie.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Tytuł tego postu to tylko delikatne określenie tego co stało się podczas niedzielnego spotkania, Biało-Niebiescy wyruszyli w podróż do Pełkiń gdzie mieli zmierzyć się z Błękitnymi, którzy przed tym spotkaniem wydawali się łatwym kąskiem dla Radki. Stało się zupełnie inaczej.

Radka wystąpiła w tym spotkaniu bez czterech zawodników, z czego trzech ostatnie mecze rozgrywało w wyjściowej jedenastce, zabrakło mianowicie: Mateusza Rożaka, Piotrka Lufta, Radka Kiełbasy i Tomka Suchego.

Początek spotkania to spokojne rozpoznawanie przeciwnika z obydwu stron, kilka prób zagrania długich piłek za obrońców, które po jednej i po drugiej stronie padały łupem bramkarzy. Gospodarze uzyskali kilka stałych fragmentów gry, którymi próbowali znaleźć drogę do bramki Wyczawskiego, lecz w każdej z tych sytuacji Wyga wychodził obronną ręką. Biało-Niebiescy ruszyli do ataku głównie za sprawą Kamila Madaja, przez którego przechodziła większość Naszych akcji, Kamil jak to ma w zwyczaju wciągał się w pojedynki jeden na jeden z obrońcą Błękitnych i trzeba przyznać, że kilka takich wejść było naprawdę groźnych. Po jednej z akcji doskonałą sytuacje na zdobycie bramki miał Hamacher lecz niestety trafił prosto w bramkarza. W 25 minucie Kamil zagrał bardzo dobrą piłkę wzdłuż pola karnego, tam dopadł do niej Podgórski, niestety piłka poszybowała w dość sporej odległości od bramki gospodarzy. Na szczęście w 34 minucie Radka za sprawą Przemysława Podgórskiego mogła cieszyć z pierwszego trafienia. Po prawej stronie boiska do piłki doskoczył Hamacher i dograł wzdłuż siódmego metra, pierwszy do podania dobiegł Madaj, ale widząc lepiej ustawionego Przemka, przepuścił mu zagraną futbolówkę. Popularny „Comedia” przyłożył prawą nogę i strzałem w długi róg bramki nie dał najmniejszych szans Pankowi. Po tej bramce nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, do przerwy wynikł nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonię spotkania Radka ruszyła śmielej do ataku aby powiększyć prowadzenie, żaden z przybyłych kibiców nie musiał długo czekać na kolejną bramkę bowiem w 49 minucie po doskonale wykonanym rzucie wolnym przez Grześka Łuca piłka odbiła się od poprzeczki, pierwszy doskoczył do niej Hamacher lecz jego dobitkę wybronił Panek, następnie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym, przytomnie zachował się Jakub Herman, który dołożył tylko nogę i zdobył bramkę na 2:0. Wydawało się, że to tylko kwestia czasu kiedy Radka zdobędzie kolejną bramkę, niestety koszmar miał dopiero nastąpić. W 68 minucie gospodarze wrócili do gry za sprawą Sebastiana Babisia, zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał z około 35m, którym nie dał żadnych szans Wyczawskiemu, trzeba przyznać, że strzał był niesygnalizowany, a Wyga źle ustawiony. Najgorsze miało dopiero nastąpić, gospodarze poczuli wiatr w żagle i napierali co raz mocniej na bramkę Wygi, po kilku roszadach w składzie Biało-Niebiescy doszli do swoich sytuacji aby podwyższyć wynik spotkania, pierwszą dogodną okazję miał Madaj, otrzymał piłkę na 7 m, był sam, przez nikogo nieatakowany, pozostało zapytać bramkarza gdzie chce aby umieścić piłkę, niestety Kamil wybrał najgorszy z możliwych wariantów, nie trafił w bramkę. Następną sytuacje, którą powinien zamienić na bramkę miał Nasz kapitan, Konrad Szpunar. „Kundziu” dostał świetną piłkę w pole karne, przed sobą miał już tylko bramkarza i dwa warianty, albo uderzyć po długim rogu albo dograć piłkę do niepilnowanych Hamachera i Studzińskiego, niestety Konrad jak jego poprzednik zdecydował się na strzał, niecelny strzał. Ostatnia dogodną sytuację miał Oskar, Nasz „diabełek”, który wydawało się odzyskał swoją skuteczność po meczu z Dobkowicami, znów pokazał się ze złej strony, nie wykorzystując sytuacji sam na sam. Radka zamiast prowadzić co najmniej 3:1, musiała drżeć do ostatnich minut o wynik spotkania, jak mówi piłkarskie porzekadło: „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tym razem nie było inaczej, w doliczonym czasie gry Błękitni uzyskali rzut rożny,   po którym bramkę na wagę remisu zdobył Mateusz Pawełek. Koniec! Radka remisuje 2:2!

Szok i niedowierzanie jak można było wypuścić z rąk tak pewne zwycięstwo. Nie tak powinna grać drużyna, która walczy o awans. Gdzie leży problem Naszych ofensywnych zawodników, że nie potrafią wykorzystać tak prostych sytuacji? Panowie pora się obudzić, włączyć piąty bieg i zacząć wygrywać mecze. Liczymy na Was, że w kolejnym meczu pokażecie charakter i zejdziecie z boiska z podniesioną głową, pokazując kibicom, że ta fatalna wpadka w Pełkiniach to był tylko wypadek przy pracy!

Jedyny większy plus tego spotkania to doping naszych kibiców, którzy w liczbie ok. 30 osób przybyli na stadion w Pełkiniach i dopingowali naszych kopaczy od pierwszej do ostatniej minuty, w imieniu zawodników dziękujemy!