SANOCZANKA ŚWIĘTE 6:1 BŁĘKITNI GRZĘSKA (B)
SAN HURKO - HURECZKO 0:2 MKS POGOŃ - SOKÓŁ LUBACZÓW

XV kolejka jarosławskiej klasy "O", Stadion w Radymnie

Aktualności

WAŻNE ZWYCIĘSTWO

• autor: Toldii, 2016-10-04 11:11

W ubiegłą niedzielę na stadionie miejskim w Radymnie doszło do starcia MKS-u i KS-u Szówsko, zwycięsko z tego pojedynku wyszli podopieczni Jacka Mikłasza pokonując przyjezdnych2:1 po bramkach Konrada Szpunara i Oskara Hamachera dla którego, było to szóste trafienie w tym sezonie.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Biało-Niebiescy bez większych zmian w składzie przystąpili do niedzielnego pojedynku z Szówskiem, jedyny ruch kadrowy to brak w wyjściowej jedenastce Piotra Kucaba, który z powodu przeziębienia nie był w 100 % dyspozycyjny. Jego miejsce zajął Misha Podibka dla którego ten pojedynek to debiut w pierwszym składzie, natomiast reszta zawodników wyszła na murawę bez zmian w porównaniu z ubiegłotygodniowym spotkaniem w Makowisku.
Przed meczem wydawać by się mogło iż po pewnym zwycięstwie nad Makovią, Biało-Niebiescy równie gładko poradzą sobie na własnym stadionie z Szówskiem, tak się jednak nie stało bowiem przyjezdni postawili wymagające warunki i o komplet punktów było niezwykle ciężko. Sądzimy jednak gdyby pierwsze dwie okazje znalazły drogę do bramki grałoby się znacznie łatwiej, ale zacznijmy od początku.

Spotkanie rozpoczęło się od śmiałych ataków Radki, w pierwszych dziesięciu minutach spotkania mieliśmy dwie okazje na strzelenie bramki a w głównej roli występował Misha Podibka. Na samym początku, precyzyjny strzał młodego Ukraińca doskonale wyłapał bramkarz przyjezdnych, parując piłkę na rzut rożny. W kolejnej sytuacji znowu górą był Kłak kiedy to na strzał z ostrego kąta zdecydował się ponownie Mishka. Goście swoich sił próbowali ze stałych fragmentów gry, czy to z wolnego czy to z rożnego, ale dobrze z zamiarami przyjezdnych radzili sobie nasi defensorzy z bramkarzem.
W 13 minucie zabrakło jednak koncentracji po wyrzucie z autu i Kamil Dąbrowski strzałem głową w boczną siatkę wyprowadził Szówsko na jednobramkowe prowadzenie w tym meczu.
Radość podopiecznych Tomasza Wysockiego nie trwała zbyt długo gdyż 120 sekund później mieliśmy wyrównanie.
Na strzał z przed szesnastego metra zdecydował się Madaj ale jego próbę wy blokował jeden z defensorów Szówska, na nieszczęście naszego rywala futbolówka trafiła wprost pod nogi Szpunara, który ubiegł wychodzącego z bramki Rafała Kłaka i "wcisnął" piłkę pod tułowiem bramkarza gości!
Po strzelonej bramce Radka zdecydowanie więcej utrzymywała się przy piłce i starała się kontrolować przebieg spotkania. Z takiego obrotu sprawy nie byli zadowoleni przyjezdni, którzy co raz to próbowali się odgryźć jakąś indywidualną akcją Gołąba lub Bajorskiego, jednak nic nie potrafili wskórać, gdyż praktycznie bez błędnie funkcjonowały nasze boki obrony z dwoma środkowymi zawodnikami.
Na kolejne okazje nie trzeba było długo czekać, najpierw swoich sił próbował po dośrodkowaniu Luft ale strzał głową "Kuli" przeleciał obok bramki, sytuacje do strzelenia mieli jeszcze Madaj i Hamacher ale piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki.
Osiem minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, Biało-Niebiescy za sprawą Oskara Hamachera mogli cieszyć się z drugiego gola. Naszalanckie podania między Kłakiem a Wysockim w obronie wykorzystał wspomniany "Diabeł", który przeciął podanie defensorów Szówska i wyszedł sam na sam z Kłakiem, Oskar z zimną krwią pokonał golkipera gości i mógł się cieszyć ze swojego szóstego gola w sezonie. Tym samym "Diabeł" zamkną usta krytykom, którzy podważali jego formę strzelecką a koszulka z tekstem "Andrzej Czyżbym znowu trafił?", którą mogliśmy ujrzeć po zwycięstwie była skierowana do "kibiców" obecnych tydzień wcześniej w Makowisku, którzy w prostacki sposób zachowywali się wobec nieskuteczności Oskara i kilku innych zawodników. Pamiętajcie że nie jesteście bezkarni!
Wracając jednak do sytuacji meczowych, do końca pierwszej połowy spotkania Radka nie stworzyła sobie korzystnej sytuacji ale za to bliżej wyrównania byli goście.
Kolejny mocny wyrzut z autu znalazł drogę na piąty metr przed bramką Mateusza Wyczawskiego, na nasze szczęście futbolówka przeszła przez wszystkich napastników a strzał na zamknięciu zablokował Sebastian Rożak i sędzina główna zaprosiła drużyny na 15 minut przerwy.

Drugie 45' nie było tak obfite w bramki jak pierwsze ale nie można było narzekać na nudę.
W grze obydwu zespołów widzieliśmy jednak dużo nieskuteczności, mimo iż sytuacje na strzelenie bramki się pojawiały to tak na prawdę nic z tego nie wynikało gdyż i jedni i drudzy marnowali swoje okazje.
Goście swoją najlepszą sytuację mieli po rzucie rożnym kiedy to z piłka minął się Wacław Kłak, natomiast u nas sił próbowali Łuc, Madaj, Suchy i Hamacher ale wynik nadal był bez zmian.
Do końca spotkania przyjezdni próbowali coś zmienić ale mówiąc przysłowiowo, bili głowa w mur a z minuty na minutę ich frustracja rosła co działało tylko i wyłącznie na korzyść Radki, która cierpliwie wyprowadzała kontry i czyhała na błędy przeciwnika.
Po 90 minutach gry sędzina główna zakończyła spotkanie przy wyniku 2:1 dla Biało-Niebieskich!

Cieszy kolejne, trzecie już z rzędu zwycięstwo naszej drużyny, mimo iż gra w niedzielnym spotkaniu nie wyglądała tak dobrze jak w meczach z Makowiskiem lub Manasterzem to ostatecznie udało się zainkasować komplet punktów!
Jak widać w tabeli walka o pierwsze miejsce trwa w najlepsze, dlatego zwycięstwo z Szówskiem jest tym bardziej ważną sprawą gdyż nie straciliśmy kontaktu z Kidałowicami i utrzymaliśmy jednopunktową przewagę nad Pawłosiowem a nad czwartymi Rudołowicami trzy!

Patrząc na warunki pogodowe przed nami bardzo ciężki wyjazd do Wietlina gdyż na małym grząskim boisku o komplet jest niezwykle trudno, ale wierzymy iż będzie dobrze i nasz zespół poradzi sobie z wyzwaniem!
Dziś należy pogratulować chłopakom zwycięstwa i liczyć na kolejne sukcesy zespołu Jacka Mikłasza!